face      insta     

NOVINKY

Termálne kúpalisko oslavuje 40 rokov

Termálne kúpalisko Vadaš Štúrovo sa opäť dostalo k dôležitým míľnikom vo svojej histórii: na začiatku leta oslavuje jedno z najväčších letovísk Slovenska svoje 40. výročie.

Počas svojej štyridsať ročnej existencie Vadaš Thermal Resort – ako ho dnes poznáme – sa rozširoval o stále novšie ubytovacie kapacity. Medzičasom sa nezabudlo ani na milovníkov vody. Každý pôvodný bazén je po rekonštrukcii a za uplynulé roky sa rozrástol bazénový areál nielen o nové bazény ale aj o krytú plaváreň, toboganový park a o nové wellness centrum s celoročnou prevádzkou. Vadaš Thermal Resort dnes ponúka zábavu pre 12 tisíc návštevníkov denne, na celkovej ploche 30 ha a ubytovanie pre 4000 hostí denne.

Rok 2018 sa začal s odovzdaním nového wellness centra hotela Thermal. Investícia však neskončila s odovzdaním samotnej budovy, do leta bude dokončená rekonštrukcia okolitých priestorov, vrátane zbúranie bývalej reštaurácie Delfín.

Upozorňujeme Vážených návštevníkov, že kvôli rekonštruačným prácam do 20. mája sa pokladňa nachádza v budove hlavnej recepcie (vľavo od hotela)

wellness 003

Investície tohto roka sa týkali aj plaveckého bazéna. Počas zimných mesiacov sa vymenil rúrový systém, bazén dostal nový fóliový povrch a štartovacie mostíky. Zmodernizovaný plavecký bazén je naďalej vhodný na organizovanie plaveckých pretekov a sústredení.

Ubytovaní hostia sa môžu tešiť na nové apartmány Platan, ktoré sú situované v severovýchodnej časti areálu. Apartmány s kapacitou piatich osôb sú postavené neďaleko od jazera a sú vybavené klimatizáciou, Wifi pripojením na internet a ponúkajú možnosť príjemného posedenia na terase

Začiatok sezóny prebehne rovnako, ako za minulé roky v deň otvorenia, 28. apríla je vstup zadarmo. Do konca mája je kúpalisko otvorené denne od 10:00 do 18:00 hodiny, od júna do konca augusta denne od 9:00 do 20:00 hodiny. Vonkajšie bazény budú otvorené do 16. septembra. Ceny vstupného sa nemenili, dokonca cena rodinnej vstupenky je lacnejšia o jedno euro.

 

5

Zmenil sa bodový systém permanentiek. Od apríla sú v ponuke 42, 84 alebo 168 bodové permanentky, s ktorými môžete ušetriť na vstupoch až 20% z pultovej ceny. Pri vstupe bude odrátaný počet bodov ekvivalentný k cene vstupeniek, napr. za celodenný vstup pre dospelých v júni bude odrátaných 8,5 bodov.

Obyvatelia Štúrova si môžu vybaviť Preukaz pre Štúrovčanov v Informačnej kancelárii na Pešej zóne, ktorý umožní zľavnené vstupy na kúpalisko. K vybaveniu preukazu je potrebná fotografia žiadajúceho a doklad o adrese.

Tohtoročná letná sezóna vonkajších bazénov trvá od 28. apríla do 16 septembra. Samozrejme Vadaš môžete navštíviť celoročne, wellness hotel Thermal očakáva svojich hostí takmer každý deň v roku. Pre vonkajších hostí je wellness centrum otvorené denne od 12 do 21:00 hod.

Krytá plaváreň bude v tomto roku od júna do konca augusta zatvorená. Ranné plávanie sa bude konať vo vonkajšom plaveckom bazéne.

Dôležité upozornenie: počas letných mesiacov bude prebiehať prestavba Nánanskej cesty, preto treba rátať so spomalenou cestnou premávkou aj dočasnými dopravnými zmenami. Aktuálne informácie Vám budeme prinášať na našej hlavnej stránke. Za prípadné komplikácie v doprave počas uzávery miestnych komunikácií sa vodičom vopred ospravedlňujeme a radi by sme všetkých účastníkov cestnej premávky požiadali o trpezlivosť.

Každého srdečne očakávame a zároveň prajeme príjemné prežitie letných mesiacov!

 

Novinky - Aktuality

  • 1