face      insta     

Vítame Vás v Štúrove. V meste veľkosti cca 11.500 obyvateľov, rozprestierajúcom sa na ľavom brehu Dunaja na slovensko-maďarskej hranici. Štúrovo je najjužnejšie ležiacim mestom na Slovensku a priťahuje návštevníkov svojím zaujímavým prírodným prostredím. Tu sa začína ohyb Dunaja s úchvatným výhľadom na klasicistickú baziliku v Ostrihome. Pri meste sa vlieva Hron do Dunaja ponúkajúc vynikajúce podmienky pre milovníkov dobrodružných výletov. Mesto je obklopené Kováčovskými kopcami s maximálnou výškou 395 m nad morom.

Štúrovo je predovšetkým kúpeľným mestom. Termálne kúpalisko VADAŠ je právom slávne aj za hranicami. Svojou dennou kapacitou nad 12.500 návštevníkov, obnovenými bazénmi rôznej veľkosti, krytou plavárňou, novými radmi bufetov, možnosťou športovania ponúka ideálne podmienky na oddych milovníkom vody a slnka.
Mesto je známe svojou toleranciou. Už celé stáročia pokojne spolunažívajú na jeho území príslušníci rôznych národností a náboženstiev. Táto rôznorodosť dáva mestu zvláštny kolorit. Sme si istí, že počas Vášho pobytu sa u nás budete cítiť dobre a Štúrovčania Vás presvedčia o svojej srdečnosti a pohostinnosti.

mesto_4
mesto_6
mesto_7
mesto_13
mesto_12
mesto_9

Ďalšie informácie: www.sturovo.sk

Novinky - Aktuality

  • 1